• BAKIR ÇATI KAPLAMA SİSTEMLERİ

    Bakır çatı sistem uygulaması yapılırken, isteğe göre olarak yerli ve ithal bakır rulo veya levhalar kullanılmaktadır. bakır levhalar 1m x 2m ebadında olup, bu levhalar projesine uygun gerekli ölçülerde kesildikten sonra uygulama alanlarına göre cakalarda bükülerek şekilendirilmektedir.Bakır rulolar ise kenet makinesinde istenilen uzunluklarda eksiz olarak üretilebilir.

    Bakır çatı kaplaması yapılırken, kenetleme veya çıtalama sistemi yapılabilir. Kenetli bakır çatı kaplama sisteminde; bakır levhalar klipslerle çatı döşemesinin üzerine sabitlenmekte ve diğer hazırlanmış olan tavalara montaj yapılmaktadır. Çıtalı bakır çatı kaplama sisteminde hazırlanmış olan levhalar 3x3, 4x4, 5x5 ebatlarındaki çıtalara sabitlenerek montajı yapılır. Son aşama olarak, çıtaların üzeri hazırlanmış olan keplerin montajı ile bitirilir.

    Doğru uygulama yapılan bir bakır çatı kaplama sisteminin 80-100 sene ömrü olmaktadır.Bakır çatı kaplamasında en çok tercih edilen bakır kalınlıkları; 0.40mm, 0.50mm, 0.60mm, 0.70mm kalınlığındaki çinko levhalar kullanılır.

  ÇATI DERE UYGULAMALARI

  Çatı dere uygulaması; Çatı projesine ve modeline göre, çatının bulunduğu iklime, çatı sistemine göre kullanılacak olan çatı deresi çeşiti ve modeli belirlenir.

  Çatı dereleri ikiye ayrılır:

  1) Asma Dere: Çatının saçak bölümünde kelepçe veya kanca sistemi ile çatı karkasına montaj yapılır. Asma çatı dereler de, PVC dere, bakır dere, çinko dere , galvanizli saç dere, gibi alternatifler bulunmaktadır. Asma derelerde PVC sistem kullanılması durumunda ek manşon, köşe, körtapa, iniş gibi yardımcı ürünler birbirine geçme ve yapıştırılma suretiyle montajı yapılır. çinko, bakır ve galvanizli saç dereler de ise ek parçalar bitim noktaları ve iniş sistemeri kaynatılarak montaj edilir.
  2) Gizli dere: Çatının saçak bölümüne oluşturulan bir parapet duvar arkasına gizlenerek gizli dere (gizli çatı) oluşturulur. Gizli çatı derelerinde, bakır levha, çinko levha galvanizli sac levha kullanıldığı gibi dere yatağı içerisi bitümlü ve/veya sıvı membran uygulaması ile  su yalıtım sağlanır.

  Bakır , çinko ve galvanizli levha derenin ebatlarına göre şekillendirilerek dere yatağı içerisinde montajı yapılır. kullanıalacak olan bakır levhalar 0.40mm, 0.50mm, 0.60mm kalınlıklarında olabilir. kullanılan bakırlar ithal ve/veya yerli bakır olabilir. çinko levhalarda 12'lik veya 14'lük çinkolar kullanılarak dere hazırlanır. Gizli derelerde 2mm den 5mm'ye kadar kalınlıktaki galvanizli saclar kullanılır.

  Gizli dere Likit membran uygulamasında, bayisi olduğumuz alman menşeli  KÖSTER ürünleri tercih edilerek rulo yardımı ile uygulanır ve tam bir bütünlük sağlanır.
  Anasayfa | Hakk�a | Faaliyetler | Referanslar | Teknik Bilgi | ݬeti�td> Doᮡy Sk. 8/3 Ata該 / İ“TANBUL
  Tel : 0 (216) 574 16 66 Gsm : 0(542) 800 00 00 - 0(542) 401 11 11
  掌握哺乳期丰胸的最佳时间,哺乳过程中粉嫩公主丰胸产品,婴儿吸吮乳头的动作会不断刺激母亲乳房内分泌乳汁的乳腺组织丰胸达人,乳腺组织接受外界刺激越多就越发达,这与肌肉运动越多便越结实的道理一样丰胸食物。因此,坚持母乳喂养的母亲在哺乳期后,乳房会变得更大、更坚挺,而并非松弛、下垂丰胸方法。